PRO MÉDIA

V roce 2016 si Znojmo připomíná 790. výročí založení královského města Znojma Přemyslem Otakarem I. K oslavě tohoto významného data jsme vytvořili seriál 12 akcí, které nám během 12 měsíců postupně připomenou 12 století, které formovaly tvář našeho města. Od vzniku Velké Moravy až po sametovou revoluci. Během celého roku bude však aktivit souvisejících s oslavou tohoto výročí daleko více.
19.12.2016

Za rok se královské město proletělo staletími

Znojmo slavilo po celý rok 2016 významné jubileum: 790 let od povýšení města Znojma Přemyslem Otakarem I. na královské město. V ucelené koncepci projektu Znojmo 790 si veřejnost významné výročí připomínala každý měsíc – vznikl seriál 12 tradičních i nových akcí, které nám během 12 měsíců připomněly 12 století, která formovala tvář města. Oslavy, připravené městem Znojmem a Znojemskou Besedou a mnoha externími partnery v čele Jihomoravským muzeem ve Znojmě, se promítly do dění v kultuře, sportu i do cestovního ruchu. Krátký souhrn akcí naleznete v plakátu ke stažení.
15.12.2016

Zimní Znojmo 790

3D logo Znojmo 790 se obléklo do zimního kabátu! Vločky vyrobily děti na adventních Jájiných dílničkách a krásně tak zasněžily logo, které nás provázelo po celý rok. Přijďte se s ním vyfotit na Masarykovo náměstí i Vy!
13.12.2016

Závod Znojmo Extreme 790: sportovce bude lákat i v roce 2017

Sportovní nadšenci, milovníci adrenalinu i dobré zábavy by si do kalendáře měli poznamenat datum 17. června 2017. Druhý ročník závodu Znojmo Extreme 790 ve výběhu na radniční věž se totiž koná právě v avizovanou červnovou sobotu. „Na závod jsme obdrželi spoustu skvělých ohlasů, a tak jsme se rozhodli, že z této akce uděláme tradiční sportovní klání a uspořádáme ji i příští rok,“ vysvětluje místostarosta Znojma Jan Grois. Detaily závodu, včetně termínu spuštění registrace a maximálního počtu závodníků jsou ještě v řešení. „Určitě zachováme závodění v týmech, abychom zachovali symboliku 790 schodů. Počítáme také s doprovodným programem pro diváky, protože ti […]
8.12.2016

Královský rok zakončila školní akademie s 250 dětmi

Poslední akcí v rámci projektu Znojmo 790 se v prosinci stala Školní akademie 790 let města Znojma. Na program, který přichystalo téměř 250 dětí a desítky učitelů, se během dvou představení přišlo podívat na šest set diváků.
5.12.2016

Královský rok oslav zakončí školní akademie

Po celý rok si Znojmo připomíná 790. výročí od povýšení Znojma na královské město. Motiv i odkaz Znojmo 790 se po celý rok promítal do společenských, kulturních a sportovních akcí a jeho podstatnou součástí byl i edukativní charakter celého projektu. A nejinak tomu bude i na závěrečné prosincové akci – akademii.
29.11.2016

Výstava Znojmo a jeho proměny v čase

Jihomoravské muzeum ve Znojmě připravilo na sklonek letošního roků průřezovou výstavy svými obrazovými fondy. Tematicky jsme se snažili přizpůsobit názvu výstavy, a to reflektovat především stavební vývoj královského města Znojma.
22.11.2016

Noc divadel přilákala šest set návštěvníků

Noc divadel, která se v Městském divadle Znojmo konala s podtitulem oslav 790. výročí od povýšení Znojma na královské město, nalákala nejednoho zvědavce. Během celého večera divadlem prošlo na šest set lidí, kteří si odnesli nejen výjimečné zážitky, ale mimo jiné i pamětní list k 25. výročí znovuobnovení Znojemské Besedy.
7.11.2016

Znojmo 790: Objevte kouzlo divadelní noci i historii 19. století

Sobotní noc 19. listopadu bude ve Znojmě i v celé Evropě věnována otevřeným divadlům a početné skupině jejich příznivců, kteří dostanou jedinečnou příležitost prohlédnout si prostory jindy divácké obci skryté a prožít neopakovatelný večer. Ve Znojmě se navíc stane i připomínkou důležitých událostí 19. století.
28.10.2016

Popáté se otevřou dveře radnice veřejnosti

Ve čtvrtek 17. listopadu pořádá město Znojmo jubilejní pátý ročník Dnů otevřených dveří radnice. Kromě tradiční prohlídky svých reprezentativních prostor a neformální besedy se starostou organizátoři připravili i bohatý doprovodný program se spoustou novinek.
20.10.2016

Video ze závodu Znojmo Extreme 790 spatřilo světlo světa!

Do hledáčku znojemských filmových kamer se poprvé dostala i ryze sportovní akce – unikátní závod Znojmo Extreme 790, který byl součástí červencových oslav 790. výročí od povýšení Znojma na královské město. Závod nabídl parádní atmosféru, přinesl skvělé sportovní výkony a ukázal dobré srdce všech zúčastněných, neboť výtěžek ze startovného putoval Terezce Faktorové, bojující s těžkou nemocí.