Závod Znojmo Extreme 790: sportovce bude lákat i v roce 2017

Sportovní nadšenci, milovníci adrenalinu i dobré zábavy by si do kalendáře měli poznamenat datum 17. června 2017. Druhý ročník závodu Znojmo Extreme 790 ve výběhu na radniční věž se totiž koná právě v avizovanou červnovou sobotu. „Na závod jsme obdrželi spoustu skvělých ohlasů, a tak jsme se rozhodli, že z této akce uděláme tradiční sportovní klání a uspořádáme ji i příští rok,“ vysvětluje místostarosta Znojma Jan Grois.

Detaily závodu, včetně termínu spuštění registrace a maximálního počtu závodníků jsou ještě v řešení. „Určitě zachováme závodění v týmech, abychom zachovali symboliku 790 schodů. Počítáme také s doprovodným programem pro diváky, protože ti jsou neodmyslitelnou součástí akce. Zkušenosti a podněty nabyté v prvním ročníku závodu určitě zúročíme při přípravě toho dalšího,“ doplňuje Grois.

Na organizaci závodu bude město i příští rok spolupracovat s Rabbits Znojmo. „Na startu závodu se sešla většina znojemských sportovců z různých klubů a s různým zaměřením – a takových příležitostí, kdy by se tito sportovci potkali, moc není. A právě takové akce máme rádi, už se těšíme,“ říká Jakub Šigut z Rabbits Znojmo.

Registraci závodu by organizátoři chtěli spustit na jaře. „Sportovcům ale doporučujeme, aby si termín do kalendáře zapsali už teď. Věříme, že jim nabídneme i příští rok skvělé zázemí a společně s diváky i parádní atmosféru,“ láká na závod Šigut.

Závod Znojmo Extreme 790 byl letos součástí oslav 790. výročí od povýšení Znojma na královské město. Konal se 8. července a zúčastnilo se jej téměř 150 sportovců. Úkolem bylo zdolat v týmu dohromady 790 schodů šest století staré radniční věže. Překážkou závodníkům bylo prašné prostředí, různé typy schodů i snížená viditelnost. Důležitá tak byla nejen rychlost závodníků, ale také jejich šikovnost a obratnost. Více na www.extreme790.cz nebo na znojmo790.cz v sekci Akce – Červenec.