Noc divadel přilákala šest set návštěvníků

Noc divadel, která se v Městském divadle Znojmo konala s podtitulem oslav 790. výročí od povýšení Znojma na královské město, nalákala nejednoho zvědavce. Během celého večera divadlem prošlo na šest set lidí, kteří si odnesli nejen výjimečné zážitky, ale mimo jiné i pamětní list k 25. výročí znovuobnovení Znojemské Besedy.

V rámci Noci divadel si návštěvníci totiž připomněli významné události i osobnosti 19. století ve Znojmě: na programu byla píseň Jan Vlka, buditele a zakladatele Besedy Znojemské, kterou zazpívaly děti z hudební třídy 4. C ze ZŠ Pražská. Připraven byl i malý kvíz, kdy nápovědu do něj mohli návštěvníci hledat v informačním materiálu, který dostali u vstupu.

Pak už bylo na programu mnohé: vystoupení tanečníků z Tanečního a pohybového studia M&M, povídání s Jaroslavem Milfajtem o stavbách divadel, hudební Pohoda u baru – směs písní Jaroslava Ježka s texty Voskovce a Wericha, semaforské písničky i muzikálové melodie. Velký úspěch mělo také stand up vystoupení herců Městského divadla v Brně. Všichni se také mohli podívat do zákulisí divadla a spatřit i krásnou malovanou oponu, která se spouští jen při výjimečných příležitostech.