Video ze závodu Znojmo Extreme 790 spatřilo světlo světa!

Do hledáčku znojemských filmových kamer se poprvé dostala i ryze sportovní akce – unikátní závod Znojmo Extreme 790, který byl součástí červencových oslav 790. výročí od povýšení Znojma na královské město. Závod nabídl parádní atmosféru, přinesl skvělé sportovní výkony a ukázal dobré srdce všech zúčastněných, neboť výtěžek ze startovného putoval Terezce Faktorové, bojující s těžkou nemocí.

„Závod Znojmo Extreme 790 je novou akcí, kterou jsme připravili v souvislosti s projektem Znojmo 790, kdy cílem bylo připomenout výstavbu naší největší dominanty – radniční věže. První ročník závodu ale určitě nebyl tím posledním, příští rok chceme uspořádat závod znovu. Už teď se na něj těším,“ říká místostarosta Znojma Jan Grois, který je nejen otcem myšlenky závodu, ale také se ho aktivně účastnil.

Na závodní trať se postavilo celkem 29 tří- až pětičlenných týmů, které ve třech kategoriích (muži, ženy, smíšené) bojovaly o nejrychlejší výběh na znojemskou dominantu. Více než polovina závodníků zvládla 158 schodů věže v čase do jedné minuty, což je obdivuhodný výkon. Na startu se vedle profesionálních sportovců představili i rekreační sportovci a mimo soutěž si výběh na radniční vyzkoušeli i profesionální hasiči v plné výbavě.

Video, které pro Znojmo zpracovali bratři Jan a Vítězslav Otrubové ze společnosti VideoBrothers, je k nalezení na www.youtube.com/znojmotv. Přímý odkaz na video: https://www.youtube.com/watch?v=chr0-VH-hBQ.

img_8301
image-1962