Poslední den roku 2015 Znojmo odhalilo nové logo a představilo jej veřejnosti. Speciální logo, jehož hlavní dominantou jsou číslice 7, 9 a 0, nechalo město vytvořit pro významné výročí, které v roce 2016 bude slavit.

„V roce 2016 budeme slavit 790 let od založení královského města Znojma. A právě v tomto duchu se ponese i celý rok 2016 ve Znojmě,“ řekl při odhalení loga místostarosta Znojma Jan Grois. „S logem budeme pracovat, Znojemští i lidé po celé republice jej budou moci potkávat na různých místech a při různorodých příležitostech,“ dodal Grois. Prozradit můžeme třeba to, že logo Znojmo 790 bude mít i 3D rozměr.

Překvapením pro ty, kteří se ocitli na silvestrovských oslavách na Horním náměstí ve Znojmě, byl i zbrusu nový propagační spot, opět k tématu výročí 790 let od založení královského města. Stejně jako předešlá videa pochází z dílny společnosti Videobrothers, tedy od znojemských rodáků bratrů Jana a Vítězslava Otrubových. Video ke zhlédnutí na www.youtube.com na kanále znojmo.tv (přímý odkaz: https://www.youtube.com/watch?v=U-zSo04h9jY).

Aktivity, které budou s oslavami spojené, bude město společně se Znojemskou Besedou představovat postupně. V průběhu pár dní budou zřízeny i speciální webové stránky projektu www.znojmo790.cz, kde zájemci naleznou všechny informace na jednom místě. Ke komunikaci se bude využívat také facebookový kanál Objevte Znojmo.

Znojmo, 4. ledna 2016.