Znojmo Extreme 790: radniční věž zdolají vrcholoví i rekreační sportovci

Unikátní závod ve výběhu na znojemskou dominantu – šest století starou radniční věž – se kvapem blíží. A stejně rychle se plní i startovní listina. Kromě profesionálních sportovců se do v České republice ojedinělého závodu hlásí i sportovci-nadšenci. „Zatím je přihlášeno 13 týmů, z toho 9 mužských, 2 ženské a 2 smíšené. Hlásit se závodníci mohou až do 30. června. Věřím, že se hlavně mezi ženami najdou další odvážné sportovkyně, abychom přivítali více ženských a smíšených týmů,“ říká za organizátory závodu místostarosta Znojma Jan Grois.

Kromě již dříve avizovaných tří týmů – tým místostarosty Groise, Rabbits Znojmo a Znojmo Knights se na závodní trati předvedou i hokejisté HC Orli Znojmo pod vedením znojemského odchovance Jana Lattnera, fotbalisté 1. SC Znojmo s kapitánem Tomášem Cihlářem, boxeři k Boxing Klub Řešeto nebo workoutisti z BBK Street Workout. Všechny registrované týmy včetně jmen startujících jsou k nalezení na www.extreme790.cz v sekci Registrovaní.

Na start se s jistotou postaví ženské týmy Hany Bany a Znojemké komety, stejně jako smíšené týmy Brabčáci & Jančíci a Monika a její tygři. „Startovní listina je opravdu pestrá. Těšit se můžeme nejen na skvělé sportovní výkony, ale také na bezvadnou atmosféru. A pokud někdo otálí s přihlášením, rád bych mu vzkázal, že se nemá čeho obávat. Jde sice o závod a nastoupí k němu i profíci, ale jde o disciplínu, kterou si jen těžko natrénují. A třeba se dočkáme překvapení a sportovci-nadšenci porazí profesionály. Vždyť i já jsem sportovec-amatér a na závod se už těším,“ dodává s úsměvem Grois. „Hlavně ale chceme všichni dohromady strávit příjemný den,“ doplňuje. Součástí závodu bude totiž i bohatý doprovodný program pro celou rodinu s následnou after party.

Přihlašovat se mohou týmy až do 30. června přes www.extreme790.cz. Startovné za tým je 350 korun. Sportovci se mohou těšit na hodnotný startovní balíček a vítězové na pohár, medaile, Znojemské pivo, vstupenku na Znojemské historické vinobraní a další věcné ceny.

A jak vypadá trať závodu? Podívejte se zde:

Závod Znojmo Extreme 790, který je součástí oslav 790. výročí od povýšení Znojma na královské město, proběhne v pátek 8. července. Úkolem je zdolat v týmu dohromady 790 schodů šest století staré radniční věže. Překážkou závodníkům bude prašné prostředí, různé typy schodů i snížená viditelnost. Důležitá tak bude nejen rychlost závodníků, ale také jejich šikovnost a obratnost.

logo 790
image-1795