Znojmo Extreme 790: parádní atmosféra, skvělé výkony i dobré srdce

Unikátní závod ve výběhu na radniční věž – Znojmo Extreme 790, který je součástí oslav 790. výročí od povýšení Znojma na královské město, přinesl parádní atmosféru i skvělé sportovní výkony. Hlavně ale ukázal dobré srdce všech zúčastněných. „Děkujeme všem za skvělou atmosféru na závodě. Díky vám všem jsme mohli společně předat šek s výtěžkem ze startovného Terezce Faktorové, pro kterou byl celý den velkým zážitkem a velkou vzpruhou v boji se zákeřnou nemocí,“ podotkl místostarosta Znojma Jan Grois.  „Velké díky patří také celému Rabbits Znojmo v čele s Jakubem Šigutem a Zdeňkem Brabcem za spoluorganizaci. Nemohli jsme najít lepšího partnera,“ dodává Grois.

Na závodní trať se postavilo celkem 29 tří- až pětičlenných týmů, které ve třech kategoriích (muži, ženy, smíšené) bojovaly o nejrychlejší výběh na znojemskou dominantu. Více než polovina závodníků zvládla 158 schodů věže v čase do jedné minuty, což je obdivuhodný výkon.

„Je skvělé, že se na startu závodu sešla většina znojemských sportovců z různých klubů a s různým zaměřením. Není moc příležitostí, kde se mohou potkat hokejisté, florbalisté, atleti, fotbalisté třeba s týmy, které jsou složené z rekreačních sportovců, jako jsou ti z Rabbits Znojmo nebo Hany Bany. Klaním se přede všemi, kteří se závodu účastnili a dali do něj všechno. Zdolat šest století starou radniční věž s různými tipy schodiště, kde není moc vidět a kde panovalo vzhledem k počasí pěkné vedro, opravdu není jednoduché,“ shrnuje závod za spoluorganizátory z Rabbits Znojmo Jakub Šigut.

Před samotným vyhlášením vítězných družstev a jednotlivců přišel na řadu asi nejkrásnější a zároveň nejdojemnější okamžik celého dne. Výtěžek ze startovného, darovací šek na 10 150 korun, předali společně místostarosta Jan Grois a za Rabbits Znojmo Jakub Šigut a Zdeněk Brabec desetileté Terezce Faktorové, která už dva roky bojuje se zákeřnou nemocí, vzácnou juvenilní dermatomyozitidou. Terezka se v blízkosti zúčastněných závodníků pohybovala celé odpoledne, byl to pro ni nezapomenutelný zážitek.

„Slovy nedokážu vyjádřit pocity, které s Terezkou prožíváme. Celá akce je pro nás velkou psychickou podporou. Vědomí, že jsou mezi námi lidé, kterým není lhostejný osud toho druhého, obzvlášť když se jedná o sportovní talent, hřeje na srdíčku. Děkujeme vám všem – městu Znojmu, Rabbits Znojmo, všem závodníkům i všem dalším, kteří se kolem závodu pohybovali. Odvedli jste kus skvělé práce, díky které se srdce jedné malé holčičky opět raduje. A radovat bude i nadále, kdykoliv si na Vás všechny vzpomene. Darovanou finanční částku použijeme na terapii s koňmi, jež Terezce pomáhá nejvíce,“ uvedla maminka Terezky Věra Faktorová.

A jak závod dopadl? Absolutně nejrychleji mezi muži radniční věž vyběhl Jakub Šigut z týmu Rabbits Znojmo (45,6 s), mezi ženami zazářila Romana Smolková (1 min). Pořadí týmů v jednotlivých kategoriích bylo následující:

ŽENY

Umístění Team Celkový čas
1. Hany Bany 00:05:31.02
2. Hasičky Miroslav 00:06:14.07
3. Hasičky Únanov 00:06:37.14

 

SMÍŠENÉ

Umístění Team Celkový čas
1. BBK Street Workout team 00:04:47.05
2. Brabčáci 00:04:49.61
3. Rychle a zběsile 00:05:02.54

 

MUŽI

Umístění Team Celkový čas
1. Florbal Znojmo 00:04:24.48
2. Znojmo Knights 00:04:27.72
3. SC Znojmo 00:04:30.12

 

Podrobné výsledky závodu naleznete na www.extreme790.cz v sekci Výsledky. Fotogalerii naleznete na facebooku Znojma a na www.extreme790.cz.

Extreme - Terezka
image-1851