Znojemské kulturní léto oživí závod, rytířský turnaj a letní kino

Znojemské kulturní léto nabídne i letos bohatý program, který zpestří místním i návštěvníkům města jejich společenské vyžití. Letošní novinkou kulturního léta je Turnaj pro Karla IV., který proběhne v neděli 17. července. V červenci se koná také závod Znojmo Extreme 790 a nechybět nebude ani letní kino za Vlkovou věží a spousta dalších akcí.

Znojemské kulturní léto letos začne extrémně. Přesněji řečeno zcela unikátním závodem Znojmo Extreme 790, ve kterém si každý může změřit své síly při běhu na vrchol radniční věže. Týmová soutěž je ale hlavně o dobré zábavě a ta i letos vévodí letní kultuře v královském městě Znojmě. Více informací k závodu naleznete na www.znojmo790.cz a www.extreme790.cz.

 Rozmanitá hudební a divadelní vystoupení, mezi kterými v měsíci červenci vynikají především ta v rámci Znojemského hudebního festivalu či alternativního festivalu Šramlfest, letos doplní Znojemská Beseda filmovými projekcemi v Kapucínské zahradě za Vlkovou věží.

Filmové léto za Vlkovou věží bude probíhat od 11. do 20. července.  Pět večerů tu bude ve znamení oblíbených českých i zahraničních filmů. K dispozici budou piknikové deky, Znojemské pivo, vína VOC Znojmo a možnost posezení v krytém party stanu. Začátky projekcí budou vždy ve 21.30 hodin, vstup do zahrady je od 20.00 hodin, vstupné 50 korun.

Program letního kina:

  • 11.7. MAMA MIA! – americký muzikál s Meryl Streep a hudbou skupiny ABBA.
  • 13.7. ŽENY V POKUŠENÍ – česká komedie s Eliškou Balzerovou a Vojtou Dykem.
  • 14.7. REBELOVÉ – český hudební film, sladká 60. léta a bezstarostné mládí.
  • 18.7. LÁSKY ČAS – britský humor, půvabná Rachel McAdams a skvělý Billy Nighy.
  • 20.7. 2BOBULE – Morava, víno, Tereza Voříšková a svérázný Václav Postránecký.

V neděli 17. července se hradební příkop u Střelniční věže promění v Turnaj pro Karla IV. v podání Divadelní a kaskadérské společnosti Štvanci. Rytířské klání na koních předvedou publiku Štvanci hned dvakrát. První turnaj, který začne v 16.00 hodin je doplněný o aktivity pro děti, jako jsou soutěže s heroldem, focení s koňmi, historické hry. Druhý turnaj od 19.00 hodin bude obdobný, ale organizátoři předpokládají, že večer bude převažovat dospělé publikum. „Rodinám s dětmi, proto doporučujeme přijít na čtvrtou hodinu odpoledne, kde je představení cíleno hlavně na malé diváky,“ uvedla Jana Alexová, produkční Znojemské Besedy.

Myšlenka turnaje je spojená s výročím Karla IV. Půjde o obdobu turnaje, kterého se mohl v mládí zúčastnit i mladý kralevic – tehdy markrabě moravský. „Kostýmy budou mít Štvanci jiné, než které používají na vinobraní. Bude bohatší, zdobnější a odpovídající 14. století, tedy době Karla IV.,“ doplnila Jana Alexová. V amfiteátru bude znít historická hudba Lucrezia Borgia, myšleno je i na občerstvení návštěvníků. Přístup na turnaje bude z ulice Kollárova.

Podrobný program Znojemského kulturního léta na měsíc červenec 2016 naleznete v příloze nebo na adrese http://www.znojemskabeseda.cz/poradame/znojemske-kulturni-leto/