Znojmo 790

Již v pátek 20. května 2016 bude XII. Znojemská muzejní noc tradičně zahájena úderem 19. hodiny v objektech Jihomoravského muzea: ve znojemském hradě, minoritském klášteře, v Domě umění a na nádvoří muzea.

Hlavním tématem letošní muzejní noci je Znojmo, město králů, kde každý objekt muzea zaštiťuje významná historická osobnost našich dějin. V minoritském klášteře to bude Přemysl Otakar II., řečený král železný a zlatý, pátý český král z rodu Přemyslovců. V Domě umění převezme žezlo Ferdinand II. Habsburský, z mnoha titulů mimo jiné český, uherský a chorvatský král a na znojemském hradě složíme poklonu největšímu z českých králů Karlu IV., který letošní rok slaví 700. výročí svého narození.  Na znojemském hradě bude možné zhlédnout aktuální výstavu replik korunovačních klenotů České korunovační klenoty na dosah (nutno uhradit vstupné).

Zaměstnanci muzea pro návštěvníky připravili v páteční podvečer neobyčejné zážitky jako je ražba pamětních mincí, kamenářskou dílnu, výrobu koruny pro krále a mnohé další. Nenechte si ujít tyto nevšední zážitky!

Při vašem putování mezi historickými objekty vám dlouhé chvíle zpestří hudební a divadelní představení žáků základních a středních škol, ohňová show v podání znojemské skupiny historického šermu INNOMINATUS, country skupina Paroháči, případně strašidla v podzemí znojemského hradu. Ke svlažení vyschlého hrdla Vás zveme ve všech objektech na ochutnávku vín Vinných sklepů Lechovice a v minoritském klášteře vám navíc nabídneme Sabrage –  techniku otevření sektu setnutím hrdla.

Mimořádně bude možné absolvovat noční prohlídku pivovarem (Znojemský městský pivovar a. s.) a jako obvykle navštívit prodejní přehlídku autorské módy, šperků doplňků nebo věcí jen tak pro radost GARAGE DESIGN.

Součástí bude i cyklistická vyjížďka s průvodcem po objektech zařazených do akce. Turistický vláček bude této noci pro návštěvníky v provozu zdarma.

Ukončení akce bude ve 23:00 hodin. Druhý den od 9:00 hodin bude možné navštívit objekty v běžném provozu.

Více informací, celý program, plakát naleznete na nových oficiálních webových stránkách Jihomoravského muzea ve Znojmě   www.muzeumznojmo.cz.

Vstup do všech objektů je zdarma – mimo výstavy „České korunovační klenoty na dosah“.

thumbnail of program_MN