V rámci oslav 790 let od povýšení Znojma na královské město připravila o Velikonocích Znojemská Beseda speciální komentované prohlídky města. Ty představí nejen dějiny města a jeho dominant, ale také historii zdejšího vinařství a pivovarnictví. Prohlídky města se uskuteční ve čtvrtek 24. března ve třech časech: 11, 13 a 15 hodin a jsou zdarma.

Začíná se vždy u radniční věže na Obrokové ulici a její účastníci projdou s průvodcem téměř celé historické centrum. Hned na Obrokové ulici se dozvědí o pověsti o Znojemské věži a znojemské Libuši, zavítají na Horní a Václavské náměstí, kde navštíví i archeologickou expozici u východu z jedné adrenalinových tras znojemského podzemí, přesunou se na vyhlídku u Jihomoravského muzea, kde se ve fotografiích a kresbách seznámí s archeologickými průzkumy a mohou se těšit na porovnání se současnou podobou města. Tato část prohlídky je zaměřena především na 11. století, kterému je ve speciálním kalendáři akcí Znojmo 790 zasvěcen měsíc březen. V rámci prohlídky navštíví i vyhlídku rotundy, hradu a kostela sv. Mikuláše a zabrousí do historie pivovarnictví a vinařství ve městě Znojmě.

Zájemci o prohlídku se mohou hlásit předem na pokladně Znojemského podzemí, tel.: 515 221 342, případně si ji zarezervovat přímo na www.podzemiznojmo.cz.

Znojemské Velikonoce toho však nabízejí daleko více. Podrobný program naleznete na www.znojemskabeseda.cz/poradame/velikonocni-trhy.

Prohlídky města1
image-1544