Znojmo se opět připojí k iniciativě Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska Brány památek dokořán a ve spolupráci se Znojemskou Besedou a Jihomoravským muzeem ve Znojmě otevře návštěvníkům vybrané památky zdarma. Ve dnech 15. a 16. dubna budou zpřístupněny expozice adrenalinového podzemí a speciálně u příležitosti oslav Znojmo 790 také areál Louckého kláštera. Právě duben totiž symbolizuje ve speciálním kalendáři akcí 12. století, tedy období založení Louckého kláštera.

Image (4)

V pátek bude areál Louckého kláštera otevřen pro školy a v sobotu pak pro širokou veřejnost. Na nádvoří kláštera připravilo Jihomoravské muzeum po oba dva dny doprovodný program s názvem Staletí Louckého kláštera, v rámci kterého si budou moci malí i velcí návštěvníci vyzkoušet různé hry, kvízy a skládačky spjaté s historií této významné památky.

 

V Domě umění bude připravena netradiční prohlídka sklepení renesančního paláce pod názvem Co vypráví kamení? – v pátek pro školy, v sobotu pro rodiny s dětmi. Vzhledem k omezené kapacitě je nutné si návštěvu Domu umění předem zamluvit.

 

Ve výčtu zpřístupněných památek nelze zapomenout na Weinbergerovu vilu, kterou si lze prohlédnout v sobotu.

 

Všechny prohlídky akce v rámci Bran památek dokořán jsou zcela zdarma. Více informací naleznete na plakátu.

BRÁNY PAMÁTEK 2016 - NÁHLED
image-1586