Startuje soutěž Poznáváme Znojmo

V pondělí 11. ledna odstartovala putovní výstava doprovázející soutěž pro znojemské středoškoláky na škole GPOA v budově na ulici Pontassievská. Výstava je tam studentům k prohlédnutí až do konce týdne.

Výstava se koná v rámci soutěže Poznáváme Znojmo, aneb 790 let královského města, která je určena studentům středních škol a koná se u příležitosti výročí 790 let od povýšení Znojma na královské město.

Od ledna do poloviny března bude po všech znojemských středních školách putovat výstava reprodukcí obrazu a grafik zachycujících město Znojmo ze sbírky Jihomoravského muzea ve Znojmě. Úkolem přihlášené třídy bude zpracovat třídní projekt vztahující se k vystavovaným dílům, např. fotografie mapující současnou podobu zobrazených lokalit, video o památkách, zachycení výpovědí pamětníků apod. Jednotlivci se pak mohou zapojit do literární, výtvarné nebo dějepisné sekce soutěže. Uzávěrka soutěže je 31. března a slavnostní vyhlášení výsledků proběhne v rámci letošního Majálesu 4. května.

Organizátory soutěže jsou Jihomoravské muzeum ve Znojmě a SOU a SOŠ SČMSD, Znojmo, s.r.o. za podpory města Znojma, Znojemské Besedy a dalších partnerů. Více informací na www.znojmuz.cz/soutez nebo na www.facebook.com/poznavameznojmo.

soutez-plakat
image-1150