Soutěž pro znojemské středoškoláky připravená v rámci výročí 790 let královského města Znojma Jihomoravským muzeem ve Znojmě ve spolupráci se SOU a SOŠ SČMSD, Znojmo, s.r.o. již má své vítěze. Porotci soutěže se sešli v pátek 22. dubna k vyhodnocení celé soutěže v prostorách Jihomoravského muzea ve Znojmě, aby ze všech soutěžních děl vybrali ty nejlepší. Porota neměla vůbec jednoduchý úkol, protože do soutěže se zapojilo cekem bezmála 200 znojemských středoškoláků. Porota vybírala nejlepší literární, dějepisná a výtvarná díla, stejně jako nejoriginálnější třídní projekt ze všech znojemských středních škol. Vyhlášení výsledků proběhlo v rámci z Majálesu ve středu 4. května na Horním náměstí ve Znojmě.

První místo v literární sekci získala se svou básničkou Hodina dějepisu Tereza Chvátalová, za zpracování událostí roku 1968 získal první místo v dějepisné sekci Jan Engelmann a první místo za svoje výtvarné dílo Mapa Znojma získala Natálie Kruckovyčová.

Nejtěžší rozhodování bylo pro porotu však mezi třídními projekty – zde se utkal například originálně zpracovaný populárně-naučný časopis, průvodce městem s ručně vyrobenými mapami města, zdramatizované znojemské pověsti či film a soubor příběhů a básní doplněný ilustracemi. Ocenění se nakonec dočkaly všechny uvedené třídní projekty a první místo obsadil projekt, v němž studenti sami zdramatizovali čtyři znojemské pověsti, které rovnou zahráli žákům školek i škol.

Celkově neúspěšnějšími školami v soutěži se stalo Gymnázium, Střední pedagogická škola, Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Znojmo, Gymnázium Dr. Karla Polesného, Střední odborná škola Znojmo, Dvořákova.

Kompletní výsledky naleznete v příloze ke stažení.

Soutěž Poznáváme Znojmo aneb 790 let královského města tak nejen splnila svůj cíl – připomenout studentům historii a významnost našeho města, ale ukázala zároveň kolik talentovaných a schopných středoškoláků Znojmo má. Více informací na www.muzeumznojmo.cz.

Kompletní přehled výsledků ke stažení zde: thumbnail of Poznáváme Znojmo aneb 790 let královského města – výsledky