V pátek 12. února se na zimním stadionu ve Znojmě odehrála unikátní hokejová bitva. Tváří v tvář proti sobě nastoupily hokejové týmy Znojma a Brna, aby se utkaly o pohár hejtmana Jihomoravského kraje. Výjimečný hokejový zápas byl součástí letošních oslav 790 let založení královského města Znojma.

Že šlo o divácky atraktivní zápas, se ukázalo pár dnů po zahájení prodeje vstupenek – vyprodáno bylo tři dny před utkáním. V zaplněném hledišti fandilo 4 800 lidí, další desítky tisíc lidí sledovaly přímý přenos utkání na televizní stanici SPORT 5.

Na stadionu vládla výborná atmosféra, obě mužstva hrála s obrovským nasazením. Fanouškům se hokej opravdu musel líbit, i když pohár nakonec nad hlavu zvedla Kometa. Po nevyužitých šancích Znojma udeřilo jako první Brno, které využilo přesilovou hru. Ve druhé části Orli vyrovnali, ovšem soupeř vzápětí znovu odskočil. Těsný stav vydržel až do úplného závěru, kdy hosté potrestali otevřenou znojemskou obranu a pečetili své vítězství. Podrobné info k zápasu najdete na www.hcorli.cz.

„Chtěl bych poděkovat oběma klubům za to, že do toho s námi šli. Myslím, že zápas nabídl zajímavou konfrontaci mezi týmem z mezinárodní EBEL ligy a špičkovým mužstvem české Extraligy. Pro diváky to byl opravdový sportovní svátek,“ řekl místostarosta Znojma Jan Grois.

Atrakcí pro fanoušky bylo i speciální selfie logo Znojmo 790, které bylo poprvé odhaleno právě na hokeji. Hokejovou podobu ponese logo až do Velikonoc, kdy se ze zimního stadionu přemístí do centra.

Vyprodané hlediště znamenalo nejen skvělou atmosféru při zápase, ale také fakt, že každý, kdo v něm seděl, přispěl na dobrou věc – vybrané vstupné půjde na dobročinné účely. Konkrétně půjde finanční podpora těmto subjektům: Dětskému centru Znojmo, p. o. JMK, Dětskému oddělení Nemocnice Znojmo, p. o. JMK, Nadačnímu fondu Komety a Domovu pro seniory ve Znojmě.

Dobročinnost akce se odráží ještě v jednom aspektu. K pátečnímu duelu nastoupili hráči Orlů Znojmo ve speciálních dresech, které se budou dražit. Výtěžek dražby bude připojen k částce, která poputuje na konta výše zmíněných znojemských a jihomoravských organizací.

Více fotografií naleznete na facebooku HC Orli Znojmo a města Znojma.

 

Foto: Rostislav Pfeffer