Slavnostní předání cen výtvarné soutěže na téma Znojemský hrad a Rotunda sv. Kateřiny proběhlo na radnici v první jarní den. Soutěž proběhla v rámci oslav 790. výročí od povýšení Znojma na královské město.

„Březen symbolizuje ve speciálním kalendáři akcí 11. století, tedy období výstavby rotundy a znojemského hradu. Právě tyto dva objekty byly tématem výtvarné soutěže pro děti ze znojemských mateřských a základních škol,“ uvedl místostarosta Znojma Jan Grois, který společně s vedoucí odboru školství, kultury a památkové péče Denisou Krátkou předával ocenění.

Foto - výtvarná soutěž1
image-1548

Celkem bylo do soutěže zasláno 222 obrázků, přičemž porota vyhodnotila 23 nejlepších. Vystavené jsou i další 4 obrázky, které porotu zaujaly, ale na ocenění nedosáhly. Detailní výsledky výtvarné soutěže naleznete v příloze. „Chtěl bych poděkovat všem, kteří se do soutěže zapojili,“ dodal místostarosta při předávání cen.

Výstava těchto děl je umístěna symbolicky do prostor na Jižní přístupové cestě. Jedná se o vstupní bránu k rotundě a znojemskému hradu. Výstava bude přístupná ode dneška až do neděle 29. května vždy dle otevírací doby na Jižní přístupové cestě. V březnu a dubnu bude výstava přístupná v pondělí od 9:00 do 17:00 hodin, od úterý do neděle od 9:00 do 20:00 hodin. V květnu od neděle do čtvrtka od 9:00 do 21:00 a v pátek a sobotu od 9:00 do 23:00 hodin.

thumbnail of Výsledková listina