Královské Znojmo bodovalo v ázerbájdžánském Baku

Na Mezinárodním festivalu turistických filmů  v ázerbájdžánském Baku bodoval film o královském městě Znojmě (The Royal Town of Znojmo – 790 years), který Znojmo představilo v souvislosti s oslavami 790. výročí od povýšení na královské město na konci minulého roku. Jeho autory jsou bratři Jan a Vítězslav Otrubové ze společnosti VideoBrothers. Právě oni film na festival přihlásili a fakt, že se spot dostal do finálového výběru odborné poroty, hodnotí jako velký úspěch.

„V minulých letech jsme zde prezentovali například propagační film města Znojma z roku 2013 nebo Znojemské historické vinobraní 2014. V obou případech se jednalo o to jediné, co jeho návštěvníci z celé České republiky viděli,“ vzpomíná s úsměvem Vítězslav Otruba. „Letos poprvé porotci zařadili video o Znojmě do prestižní kategorie Reklamy, kde délka videa 1 minuta není žádnou výjimkou. Dříve jsme soupeřili s filmy propagující Státy, regiony a města, kde je obvyklejší stopáž přes 5 minut. Jsme proto rádi, že si porota uvědomuje, že naše videa jsou spíše propagační než dokumentární, a věříme, že nová kategorie pomůže zviditelnění Znojma v hlavním městě Ázerbájdžánu,“ dodává Otruba.„Bratrům Otrubovým gratuluji ke skvělému úspěchu, který jen potvrzuje fakt, že se jedná o výborné filmaře. Není náhodou, že videa pro Znojmo natáčejí právě oni. Díky jejich aktivnímu přístupu se navíc Znojmo prezentuje v dalekém Ázerbájdžánu, aniž by ho to cokoliv stálo,“ komentuje úspěch starosta Znojma Vlastimil Gabrhel.

Spot se bude návštěvníkům promítat 3. června. „Již zařazení do oficiální soutěže je pro nás velkým úspěchem. Držte nám palce a třeba uspějeme i při závěrečném vyhlašování výsledků,“ vzkazují bratři Otrubové. Mezinárodní festival turistických filmů v Baku probíhá již 3. rokem. Festival je členem asociace CIFFT se sídlem ve Vídni. K dalším dlouholetým členům asociace patří například festival Tourfilm v Karlových Varech nebo festival Corporate Media & TV Awards v Cannes.
Podívejte se na videa i vy!

English version: