www.janracek.cz

Královské bude i vinobraní. Na jedenácti scénách vás během tří dnů čeká více než stovka vystoupení

Znojemské historické vinobraní je největší akcí svého druhu v naší republice. Na návštěvníky čeká třídenní multižánrový program na jedenácti scénách, výborné znojemské víno a burčák, velkolepý historický průvod, rytířské turnaje a mnoho dalšího. Kdo chce zažít jedinečnou oslavu vína a historie, ať 16. – 18. září zamíří do Znojma! Novinky, stejně jako další zajímavosti hodlají organizátoři odhalovat postupně.

Znojemské historické vinobraní je největším svátkem vína u nás. Každým rokem na něj přijíždí desetitisíce turistů z tuzemska i ze zahraničí a věříme, že nejinak tomu bude i letos. Znojemské vinobraní má velmi dobré renomé – a to nejen krásnou kulisou historického města a výborným vínem zdejších vinařů, ale také proto, že si v pestrém programu najde opravdu každý to své. Nejsme jen přehlídka hudebních kapel, ale důraz klademe na historický program, na zábavu pro děti, ale i program pro seniory. Loňská novinka v podobě nedělního programu, který je zdarma, zůstává i letos.

Přesvědčte se sami, že znojemské vinobraní stojí za to navštívit! A zakupte si svou vstupenku včas – a se slevou! Předprodej začíná 1. června v TIC na Obrokové ulici nebo přes Ticketportal.

Program

Základním pilířem historického programu je unikátní průvod krále Jana Lucemburského, který je lákadlem pro milovníky výpravných historických slavností. Jde o monumentální divadlo za účasti více než 450 kostýmovaných postav. V pátek projde městem tradičně za svitu pochodní, se zakončením ohňovou show na hlavní tribuně, sobotní odpolední průvod graduje historickou scénou. Role krále se opět ujme znojemský rodák Miroslav Hrabě a jeho krásnou polovičku ztvární znojemská herečka Šárka Drozdová.

Návštěvníci vinobraní se kromě bohatého programu mohou těšit na relaxační zóny v ulici Přemyslovců a ve spodní části nádvoří znojemského hradu. Kromě tradičních historických scén, mezi které patří Mikulášské a Václavské náměstí s dobovými tržišti, ulička chudiny a Kolbiště s rytířskými turnaji, nově přibude „Hudba v ulicích aneb středověk nespí“ – na Divišově náměstí, v Obrokové ulici, Zámečnické a v ulici Přemyslovců tak v pátek a v sobotu od půl jedenácté večer zazní středověká hudba, která celodenní program zakončí.

O vinobraní budou otevřeny desítky mázhauzů, návštěvníci se budou moci zastavit nejen na hlavních scénách na Masarykově a Horním náměstí, kde se mohou těšit na hvězdná jména, jako jsou Divokej Bill, Jelen, Katapult, Bratři Ebenové, Škwor, Eva Pilarová nebo Marta Jandová, ale mohou zavítat i na Vinný trh, do uličky chudiny, k rotundě sv. Kateřiny nebo do prostoru na Káře, který je věnován alternativní hudbě a představí se zde např. Květy, Fru Fru, Abraxas či Barbora Poláková.

Více informací na: znojemskevinobrani.cz.

www.janracek.cz
image-1698

www.janracek.cz

www.janracek.cz
image-1699

www.janracek.cz

www.janracek.cz
image-1700

www.janracek.cz