Dnes se odehraje na zimním stadionu ve Znojmě unikátní hokejová charitativní bitva. Tváří v tvář proti sobě nastoupí hokejové týmy Znojma a Brna, aby se utkaly o pohár hejtmana Jihomoravského kraje. Výjimečný hokejový zápas, jehož výtěžek ze vstupného poputuje na charitativní účely, je součástí letošních oslav 790 let povýšení Znojma na královské město.

O zápas byl mezi fanoušky od začátku velký zájem, utkání je již zcela vyprodané. „Chtěl bych poděkovat všem, kteří si vstupenku zakoupili a přijdou fandit hokeji. Pomohli totiž také dobré věci – vybrané vstupné půjde na dobročinné účely,“ říká místostarosta Znojma Jan Grois. Konkrétně půjde finanční podpora těmto subjektům: Dětskému centru Znojmo, p. o. JMK, Dětskému oddělení Nemocnice Znojmo, p. o. JMK, Nadačnímu fondu Komety a Domovu pro seniory ve Znojmě.

Na zápas přijede osobně i hejtman Michal Hašek. „Těším se na atmosféru unikátního jihomoravského hokejového derby Znojemských Orlů a Komety Brno. Věřím, že budu mít spolu s ostatními návštěvníky možnost si pořádně zafandit moravskému hokeji,“ dodává Hašek.

K pátečnímu duelu nastoupí hráči Orlů Znojmo v novém. „Zápas jsme se rozhodli odehrát ve speciální sadě dresů s vyšitou orlicí i čísly hráčů. Dresy tak zdůrazní význam oslav povýšení města Znojma na královské a pro naše fanoušky budou zároveň sloužit jako jedinečná památeční relikvie, kterou udou moci následně vydražit,“ říká Petr Veselý, manažer klubu HC Orli Znojmo. Výtěžek dražby bude připojen k částce, která poputuje na konta výše zmíněných znojemských a jihomoravských organizací, a podpoří tak dobrou věc. „Orli Znojmo se již pravidelně zapojují do akcí s charitativním podtextem a jsme velmi rádi, že za přispění našich věrných fanoušků můžeme pomáhat tam, kde je to potřeba,“ doplňuje Veselý.

Na hokejové fanoušky čeká v pátek ještě jedno překvapení. Přímo před zimním stadionem se budou moci vyfotit u selfie loga, vyrobeného speciálně v rámci projektu Znojmo 790. A že bude originálně hokejové, o tom není pochyb.

Utkání o pohár hejtmana Jihomoravského kraje, nad kterým převzal osobní záštitu hejtman Michal Hašek, sehrají kluby HC Orli Znojmo a HC Kometa Brno v pátek 12. února od 18:30 utkají v přímém přenosu televizní stanice SPORT 5 před zaplněným hledištěm, ve kterém bude přítomno 4800 diváků. Stadion bude v pátek otevřen 90 minut před začátkem duelu, tedy v 17:00. Další organizační pokyny budou zveřejněny na webu hcorli.cz.

trofej1
image-1448