Extrémní závod startuje už dnes! Radniční věž zdolá na 150 sportovců

Oslavy 790. výročí od povýšení Znojma na královské město se přehouply do druhé poloviny a již dnes nabídnou unikátní extrémní závod ve výběhu na šest století starou radniční věž. Prvního ročníku tohoto závodu se zúčastní 29 týmů, přičemž kapacita závodu byla stanovena na 30 týmů. „Mám opravdu radost z toho, že se přihlásilo tolik týmů. A to nejen z toho důvodu, že výtěžek závodu jde na pomoc desetileté Terezce. Myslím, že nás čeká i skvělý sportovní zážitek a diváky příjemné odpoledne i večer,“ říká místostarosta Znojma Jan Grois, který se závodu rovněž osobně účastní (na závodní trať se postaví cca ve 14:45).

Registrace sportovců na dnešní závod začne v 11:00 hodin, potrvá až do 13:30 hodin. Postačí, když se k registraci dostaví jeden z týmu, který vyzvedne startovní čísla a balíčky i pro ostatní členy týmu. Od 11:00 do 13:30 bude také možné projít si závodní trať – radniční věž. Ovšem z důvodu bezpečnostních bude možně trať opravdu jen projít, nikoliv proběhnout. Veškeré informace obdrželi závodníci emailem. Pro návštěvníky bude radniční věž po celý den uzavřena.

Závod začíná ve 14:00 hodin a zahájí ho slavnostní výstřely čtyř napoleonských vojáků na čtyři světové strany. Pak už se na trať vydají sportovci – mezi nimi například znojemští hokejisté, fotbalisté, boxeři, hráči amerického fotbalu, florbalisté nebo workoutisté. Závod okusí i čistě ženské týmy a smíšené týmy. Seznam registrovaných naleznete na www.extreme790.cz. Mimo soutěž si výběh na radniční věž vyzkoušejí i profesionální hasiči Jihomoravského kraje, kteří si trať v plné výzbroji a výstroji vyběhnou cca v půl čtvrté. Vyhlášení výsledků stejně jako předání šeku s výtěžkem ze startovného, který poputuje desetileté Terezce Faktorové bojující s vážnou nemocí, proběhne (v závislosti na průběhu závodu) cca v 18:00 hodin. Následovat bude after party s DJ Rádia Blaník. Vše se bude odehrávat přímo na Obrokové ulici u radniční věže.

Není závodu bez publika a povzbuzování, a proto přijďte své kamarády a blízké povzbudit! O zábavu se bude starat přímo u vstupu do věže DJ a Rádio Blaník, diváci budou moci ochutnat vynikající kávu ve stánku znojemského baristy Radka Švajky, vína od znojemského vinařství Arte Vini, Znojemské pivo nebo něco dobrého k jídlu. Pro děti bude připraven skákací hrad a malování na obličej. Kdo bude chtít, bude se moci dozvědět více i o zdravém životním stylu a sportovní výživě. Akci zakončí večerní after party na Obrokové ulici, kde proběhne i vyhlášení výsledků.

Závod Znojmo Extreme 790, který je součástí oslav 790. výročí od povýšení Znojma na královské město, proběhne v pátek 8. července. Úkolem je zdolat v týmu dohromady 790 schodů šest století staré radniční věže. Překážkou závodníkům bude prašné prostředí, různé typy schodů i snížená viditelnost. Důležitá tak bude nejen rychlost závodníků, ale také jejich šikovnost a obratnost. Více na www.extreme790.cz nebo na www.znojmo790.cz.

Radniční věž (2)
image-1841