Extrémní výběh zahájí vojáci a vyzkouší si jej i elitní hasiči

Unikátní závod ve výběhu na znojemskou radniční věž, Znojmo Extreme 790, odstartuje v pátek 8. července. Kromě samotného závodu je pro sportovce i diváky připraven bohatý doprovodný program, jehož součástí budou i profesionální hasiči a napoleonští vojáci.

 Závod začíná ve 14:00 hodin a zahájí ho slavnostní výstřely čtyř napoleonských vojáků na čtyři světové strany. „V sobotu se ve Znojmě a v jeho blízkém okolí koná rekonstrukce bitvy u Znojma z roku 1809. Domluvili jsme se proto s organizátory na slavnostním zahájení závodu napoleonskými vojáky. V centru města se po jejich boku ukáží i markytánky,“ říká místostarosta Znojma Jan Grois.

Pak se už na vrchol radniční věže vydají závodníci. Mimo soutěž si výběh na radniční věž vyzkoušejí i profesionální hasiči Jihomoravského kraje. Do Znojma dorazí elitní tým, který reprezentuje kraj na soutěžích TFA, tj. hasičských soutěžích v extrémním sportu, které simulují zásah v plné výstroji a výzbroji s výstupem do výškových budov. A i radniční věž budou vybíhat v plné výstroji. „Hasiči sice nebudou soutěžit, ale jejich výkon bude určitě měřítkem zdatnosti pro všechny přihlášené,“ doplňuje Grois. Výběh hasičů proběhne během odpoledne, přesný čas ještě stanoven nebyl.

Není závodu bez publika a povzbuzování, a proto přijďte své kamarády a blízké povzbudit! O zábavu se bude starat přímo u vstupu do věže DJ a Rádio Blaník, diváci budou moci ochutnat vynikající kávu ve stánku znojemského baristy Radka Švejky, vína znojemských vinařů, Znojemské pivo nebo něco dobrého k jídlu. Pro děti bude připraven skákací hrad a malování na obličej. Kdo bude chtít, bude se moci dozvědět více i o zdravém životním stylu a sportovní výživě. Akci zakončí večerní after party na Obrokové ulici, kde proběhne i vyhlášení výsledků.

Závod Znojmo Extreme 790, který je součástí oslav 790. výročí od povýšení Znojma na královské město, proběhne v pátek 8. července. Úkolem je zdolat v týmu dohromady 790 schodů šest století staré radniční věže. Překážkou závodníkům bude prašné prostředí, různé typy schodů i snížená viditelnost. Důležitá tak bude nejen rychlost závodníků, ale také jejich šikovnost a obratnost. Více na www.extreme790.cz nebo na www.znojmo790.cz.

EXTREME 790 Znojmo nové
image-1831