790 let města Znojma: Trochu jiné vyučování

Město Znojmo slaví letos 790 let od svého založení. I Základní škola Mládeže chce přispět k těmto oslavám a přiblížit žákům město s jeho historií. Ve spolupráci s Jihomoravským muzeem ve Znojmě propojili formou dvou projektových adaptačních dnů poznávání se vzděláváním a zároveň rozvíjeli schopnost žáků komunikovat a spolupracovat.

Projekty, které žáci 1. – 9. ročníků vytvořili, jsou všechny velice zdařilé a některé z nich budou vystaveny v rámci Dne otevřených dveří radnice 17. listopadu.

A jak tyto dny hodnotí sami žáci? „20. 9. a 21. 9. jsme se ve škole neučili klasickým způsobem. Ptáte se jak to? Tyhle dva krásné dny – i když ne moc teplé – jsme strávili všichni společně poznáváním našeho krásného města Znojma. Procházeli jsme nejkrásnější místa – minoritský klášter, znojemský hrad, kostel sv. Mikuláše, Divišovo náměstí, radniční a Vlkovu věž – a sbírali důležité informace. Všude jsme se dozvěděli mnoho zajímavého o historii, což se nám hodilo druhý den. Ve třídě jsme se rozdělili do skupin a vytvořili projekty ve formě plakátu, kde jsme se snažili, abychom to měli co nejhezčí. Moje skupina měla za úkol vytvořit plakát v anglickém jazyce, jiná v německém. Měli jsme to trošku těžší, nám to ale nevadilo. Pomáhali jsme si a nasmáli jsme se u toho,“ říká Sabina Tunková z 9.C.

dscn5895
image-1944